24 Temmuz 2011 Pazar

Kızlar Meclisi...


Efenimmmm, bizim bir kızlar meclisimiz var. Haftada bir meclis toplanır Dionysos kutsanır; gündem oluşturan konular masaya yatırılır ve linç edilene kadar konuşulur; merak edilen, hoşlanılan, sevilen, sevilmeyen erkekler tartışılır; demiş ve koymuş sözcükleri tek vücut olup dedikodu oluşturana kadar irdelenir.  Meclis biraya gelmediği günlerde yaşananlar öncelikli konulardır.  Fikir alışverişleri havada uçuşur, öyle ki yan masalar muhabbetimize dayanamayıp kaçışmaya başlar. Durum komik, biz komik, kaçışanlar daha bi komik.

Masada konuşulan masada kalıyor! Arada bir masayı ziyaret eden erkek sinekler oluyor, vızıldayıp kaçıyorlar kısa süre sonra. En anlayışlısı, en mantıklısı, en zekisi dahi dayanamıyor meclise. Ancak ara sıra da olsa uğrayıp meclisin durumunu kontrol etmeyi de ihmal etmiyorlar. ‘Sözüm meclisten dışarı’ bizim için yeni bir anlam kazanıyor.

Tüm meclis üyelerinin özellikleri var:

1-    Mantıklı
2-    Femme Fatale
3-    Kurtarıcı
4-    Gözleri Aşka Gülen
5-    Özgür Kız
6-    Hoca Hanım

Hoca Hanım, Mantıklı’ya yalnızlığından yakınırken Gözleri Aşka Gülen mucizelere inanması gerektiğini belirtir. Kurtarıcı engellenen aşk hayatını masaya yatırırken Özgür Kız çözüm arar. Özgür Kız falanca kişiyle takılmak istediğini söyleyince Mantıklı ve Kurtarıcı kendisine çıkışır.

Böyle bir meclisiz işte! Biri diğerine, diğeri ötekine, öteki başkasına, başkası, birine saygı duyar, sever, sayar, söver. Arkadaşız, eğleniyoruz, eğlendiriyoruz...

Kutsal Dionysos adına bu meclisten giren çıkamaz bir daha ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder