17 Ağustos 2009 Pazartesi

İstanbul vs. Bodrum


İstanbul dünyanın sayılı güzel şehirlerinden biri benim için. Doğup büyüdüğüm, anılarımın, ailemin ve arkadaşlarımın bulunduğu ortamı terk edip yepyeni, heyecan verici, nefes kesici hatta o zamanlar düşündüğüm üzere Nirvana’ya ulaşacağımı düşündüğüm şehir İstanbul!!!


İstanbul’a geleli 11 sene olmuş ve gerçekten bunca zaman ne ara geçti, bu kadar zamanda yaşananlar ne kadar hızlı yaşandı bilmiyorum. Henüz bir gün bile İstanbul’a yerleştiğim için pişman olmadım, umarım bundan sonra da olmam!


Ancak bu güzeller güzeli şehrin karşısında bir şehir daha duruyor!!! Daha önceki yazımda da bahsettiğim Bodrum da bana en az İstanbul kadar heyecan veriyor. Zamandan bahsederken Bodrum’daki zaman akışını nasıl hisettiğimi anlatmaya çalışacam. Bodrum’da zaman sanki duruyor diyecem, tabii ki durmuyor! Ancak hissiyatım zamanın durduğu yönünde... İtirazlarını yine duyar gibiyim!!! Peki o zaman daha yavaş akıyor diyelim... Aslında öyle hisediyorum sadece ama dönüp arkama baktığımda zamanın İstanbul’dan da hızlı aktığını farkediyorum.


Bi tarafta nefes kesen bir metropol, diğer tarafta zamanı yavaşlatan bir kasaba (tamam şehirrrrr!!!)... Karar ver desen ikisinden de vazgeçemem... İkisinin de hayatımda çok önemi var. İkisinin de verdiği farklı heyecanlar var. İkisinin de bana yaşattığı duygular çok farklı!!!


Anlık tercihler yapabilirim ancak. Keşke anlık yaşayabilsem :(


Kurumsal hayata geridönüş nedeniyle zoraki olarak İstanbul döndüm :(

Halbuki keyfekeder dönsem daha bi süre dönmezdim.


Neyse kendimi yazarak daha da üzmeyeyim ;)


Her güzel şeyin bir bitişi var, deyip İstanbul’un keyifine varalım...


Sevgiyle kalın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder